87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70! 69 68!

Oblečení

6. března 2013 v 15:17
Tumblr_mhlt56jrik1qjm2kdo1_1280_largeAhoj slečny,

tak jak se máte? U mě je to dneska pohodička. Ráno jsem si dala se spolubydlící dvě kávy, vyhřála jsem se na sluníčku, pak vyrazila do školy, kde byla i zajímavá a zábavná hodina. Mám hrozně ráda toho pána, co nás zrovna učil. Akorát mě naštvala spolužačka. Byly jsme domluvěné, že zajdeme na oběd do naší oblíbené restaurace, pokecáme, vynecháme hodinu a ona mi oznámí, že musí jet dřív domů a k lékaři. Ok, ale proč mi to sakra neřekla včera nebo dneska ráno, abych si vzala jídlo do školy sebou?!

Každopádně jsem se dneska chtěla zaměřit na jiné téma. Vždycky si v hlavě dávám dohromady, co bych chtěla říct, jenže pak sednu k počítači a všechny myšlenky a poznámky se mi z hlavy vykouří. Od doby co potkávám studenty Erasmus, tak si uvědomuji bolestný rozdíl mezi českými kluky a cizinci.
Zrovna dneska jsem v autobuse potkala dva kluky. Na první pohled normální, docela hezcí. Jeden hubený, druhý trochu při těle. Ovšem co do očí bylo, tak jejich oblečení. Nebyli oblečeni nijak extra, ale slušelo jim to, oblečení bylo hezky sladěné, hezky jim sedělo a zřejmě se v něm cítili dobře. Pohoda a sebevědomí z nich sálalo i na dálku. Prostě jsem je musela obdivovat.
Na další zastávce přišstoupilo několik českých kluků. Většina z nich měla mikiny s obřími logy nebo divných barev, džíny, kecky..., prostě klasicky české. Jeden co přistoupil byl oblečení elegantněji. Na první pohled to ovšem nebyl "normální kluk", ale takový ten šamponek s tunou gelu na vlasech, navíc jeho boty byly vážně hrozný.
Proč se čeští kluci neumí obléknout s nedbalou elegancí? A proč, když už to udělají, tak se v tom cítí špatně? Je vážně pravda, že my Češi nejsme vychovávání k sebevědomí, ale k tomu, aby jsme nevybočovali z řady, oblékali se všichni podobně? Proč se většina lidí u nás stydí (nebo neumí) obléct hezky?
Bohužel toto pozorují i na sobě. Když si vezmu jiné kalhoty než džíny nebo panebože sukni, tak to většinou okolí bere, že jsem se "vystrojila" a ptají se proč. Proboha, to člověk nemůže chodit hezky oblečení jen tak?


Snídaně:
- 150g bílého jogurtu + dvě kiwi

Oběd:
- 50g žitného chleba + 50g cottage (maďarská zelenina)

Večeře:
- špagety s boloňskou omáčkou bez masa

Pití:
- 2 kávy s mlékem
- 1,5 l voda
 


Komentáře

1 recacha | Web | 6. března 2013 v 19:51 | Reagovat

jídelníček máš krásný :-) taky když jsem měla na sobě párkrát sukni, tak se ostatní divili proč?? Asi holt má mít na sobě každý džíny, kecky a mikinu :-D

2 english-girl22 | 6. března 2013 v 20:18 | Reagovat

krásný jídelák :) češi jsou divný v oblíkání a já to fakt potvrzuju..žiju v anglii a když pospíchám pro dítě do školy a kašlu zrovna na to co mám na sobě, tak po mě fakt dost divně lidi koukaj. ale myslím, že už ty co mě tu znaj, že si alespoň trochu zvykaj :D

3 femme-mince | Web | 6. března 2013 v 21:11 | Reagovat

Jiný kraj, jiný mrav. Čechy mají, podle mě, v oblékání i chování ještě moc co dohánět.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama